Microsoft Outlook’ta giden kutusunda askıda kalmış bir mail var ve bu maili silemiyorsanız bu makale işinize yarayabilir.

 

 

Microsoft Outlook 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 ve diğer sürümlerde bazen aşağıdaki paragraftaki örnekteki gibi çeşitli sebeplerle giden kutusunda askıda kalan mail olabiliyor ve bu outlook’un işleyişini yavaşlattığı gibi mail gönderme almayı engelleyebiliyor.

 

 

Bildiğiniz gibi mail gönderirken eklediğiniz dosyaların boyutunun 30mb 40mb 50mb gibi çok fazla olmaması lazım, yanlışlıkla yüksek boyutlu ekler eklediğinizde bu maili göndermeye çalışan Outlook, maili giden kutusunda tutar ve genellikle zaman aşımına uğrar ve gönderemediği için orada askıda kalır. Temizlemek istediğinizde ise bunu yapamazssınız çünkü onu hali hazırda işlemektedir.

 

 

 

Bu durumda şunları deneyebilirsiniz.

1- Outloku kapatın ve kapandığına emin olmak için görev yöneticisini kontrol edin. Şimdi outlook’u güvenli modda açın ve giden kutusundaki maili silin. Outlooku güvenli modda açmak için shift tuşuna basılı tutarak outlooku açın veya çalıştır’a outlook /safe yazıp outlooku başlatın.

 

 

2- Outlook’u çevrim dışı moda alın ve kapatın. Şimdi tekrar outlooku normal başlatın ve silmeyi deneyin. Outlook’u “çevrimdışı çalış” moda almak için Gönder/Al Menüsüne tıklayın ve çevrimdışı çalış’a tıklayın. Aşağıdaki resimde detayını görebilirsiniz.

outlook-giden-kutusu-mail-silme-bosaltma

 

 

3- Yinede olmadı ise, ilgili pst dosyasını kopyalayıp, kopyayı Outlook üzerinde yeni bir pst gibi açın ve açtığınız bu kopya üzerinde giden kutusunu temizleyin ve sonra bu kopya pst dosyasını varsayılan olarak ayarlayın.

 

 

4- Hala olmadı ise yeni bir pst dosyası oluşturun ve varsayılan pst olarak ayarlayın. Ve bunu kullanın. Eski maillerinizi klasörlerinizi bu pst dosyasına taşıyabilirsiniz. Ama eskisi arşiv olarak aşağıda da kalmasını tavsiye ederim.

 

 

5- Whatsapp üzerinden bana ulaşıp yardım isteyebilirsiniz. Uygun bir anda yardım etmeye çalışabilirim.

 

 

Outlook Giden Kutusunu Temizleme Boşaltma, Giden kutusu temizleme, giden kutusunu boşaltma, bilgisayarcı, giden kutusundaki maili silme, giden kutusunda askıda kalan mail, giden kutusu nasıl silinir, giden kutusu mail silmek, office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 v.s


Bu Yazıyı Yararlı Bulduysanız


Katkıda Bulunmak İçin Tıklayın !Yazar : Tuncay Eser
Yukarı Çık