WordPress sayfanizi olusturdunuz ve hosting sunucunuza yuklediniz. Siteniz çalışıyor ama admin panele giris yapmak istediginizde  dönüyor ve ne kadar beklesenizde açilmiyorsa  çözümü burada.

 

Aslında burada olan şey wp-login.PHP dosyasının engellenmesinden kaynaklanmaktadır. Siz login ekranında isterseniz kullanıcı adı ve şifrenizle Giriş yapın isterseniz boş bir şey yazmadan giriş yapmaya çalışın dönüp dönüp durur fakat bir türlü panele giriş yapamazsınız. Aslinda localde bunu yapmiyor olmasina ragmen….

 

Sunucuyla irtibata geçip destek olmalarını istediğinizde belki de sorun bizden kaynaklanmıyor diyebilirler. Her ne kadar bizden kaynaklanmıyor deseler bile ben bu sorunu şöyle algıladım ve çözdüm.

Biliyorsunuz ki wordpress fazlasiyla cok kullaniliyor. Admin panelin giris sayfasini değiştirmediginizde muhtemel saldirilara acik durumda kalirsiniz. Ayrica sunucu tarafinda bu tarz saldirilar yada giris denemeleri yavasliklara sebep olabilmektedir. Bu durumda bazi hosting firmaları wordpress giris paneli yolunun degistirilmesini zorunlu duruma getirmiş olabilir. Hatta bu durumdan hosting destek calisanlarinin bile haberi olmayabilir ki bende boyle oldu.

Sonuc olarak wp-login.php yolunu degistirmemiz gerekmekte. Bunun icin “wps hide login” eklentisini kullandim. Ve artik sorunum cozulmus oldu. Bu arada bu eklenti php 7 ve uzerinde yuklenebiliyor.. Ayrica panele giremiyorum bu eklentiyi nasil yukleyecegim derseniz de soyle yapabilirsiniz.

Wp-login.php dosyasinin adini degistirin. Mesela wpgiris.php yapin. Sonra bu dosyayi duzenleyin ve icerisindeki tum wp-login.php kelimelerini wpgiris.php olarak degistirin. Simdi admin panele siteadiniz/wpgiris.php olarak girin. Eklentiyi yukleyin ve bu yaptiklarinizi geri alin.

WordPress admin panel dönüyor ama girmiyor, wordpress panele girmiyor, wordpress admin panele girilmiyor, wp admin panel çalışmıyor, Wp Admin Panel Dönüyor Açılmıyor Login Olmuyor

 


Bu Yazıyı Yararlı Bulduysanız


Katkıda Bulunmak İçin Tıklayın !Yazar : Tuncay Eser
Yukarı Çık