Html, WordPress v.b sitelerinizde, açık olan sayfanız içerisindeki listelediğiniz yazıları en üstte bir arama kutucuğu ekleyerek, ziyaretçilerin kolaylıkla arama yapabilmelerini daha doğrusu yazdıkları harflere göre filtrelemesi için kullanmanız gereken kod şöyledir.

 

<script type=”text/javascript”>
$(document).ready(function () {
$(“#myInput”).on(“keyup”, function () {
var value = $(this).val().toLowerCase();
$(“.czmm “).filter(function () {
$(this).toggle($(this).text().toLowerCase().indexOf(value) > -1)
});  });  });  </script>

<input id=”myInput” type=”text” placeholder=”Ara…”>

<?php query_posts(array(‘cat’ => 17));
while(have_posts()) : the_post();?>
<div class=”czmm”>
<?php the_title(); ?>
</div>
<?php endwhile; ?>

 

Bu örnekte şunu yapmış olduk. 17 nolu kategoriden çektiğimiz yazıları listeleyen sayfamızda,  id’si myInput olan arama kutusuna yazdığımız harflere göre, class’ı czmm olan yerde  arama yapıyor ve içerisinde bu arama ifadelerinin geçtiği başlıkları gösteriyor. Diğerlerini gizliyor. Bu arada kategori bağımsız tüm sitede arama yapmasını isterseniz ‘cat’ => 17 , bu ifadeyi kaldırmanız yeterli.

Bunu wordpress veya farklı sayfalarınızda uygulayabilirsiniz. Bu şekilde açık olan sayfa içerisinde aramayı isteiğiniz id veya classa sahip yerlerde yaptırabilirsiniz. ve sayfanız hızlıca aramanızın sonucunu gösterir.  Sonuç olarak tüm site içerisinden yazı aramaz. Sadece açık olan sayfa içerisinde listelediğiniz makale yazı v.s ler arasından hızlıca sonuç getirir. Tüm sitedeki yazılarda arama yapmasını isterseniz yani kategori bağımsız tüm sitede arama yapmasını isterseniz ‘cat’ => 17 , bu ifadeyi kaldırmanız yeterli.

 

Web Sayfasına arama kutusu ekleme, wp sayfaya arama kutusu ekleme, wordpress arama kutusu, wp search box ekleme, WordPress Search Kutusu ekleme, html, web sitesine arama kutusu ekleme


Bu Yazıyı Yararlı Bulduysanız


Katkıda Bulunmak İçin Tıklayın !Yazar : Tuncay Eser
Yukarı Çık