Soniwall Global Vpn Client uygulamasının 4.10.2.0428  64 Bit sürümünü indirmek ve kurulumu yapabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 

Öncelikle uygulamanın 64 bit versiyonunu buradan edinebilirsiniz: Sonicwall Global Vpn Client 64 Bit    (İndirmede sorun yaşarsanız İletişim sayfamızda bulunan Whatsapp hattına mesaj atarsanız yardımcı olmaya çalışacağım)

 

 

Kurulumu tamamladıktan sonra, karşınıza gelen ekranlarda şunları sırasıyla yapınız.

 

sonicwall global vpn client kurulumu 1

sonicwall global vpn client kurulumu 2

sonicwall global vpn client kurulumu 3

sonicwall global vpn client kurulumu 4

sonicwall global vpn client kurulumu 5

İşlem tamamlanmıştır. Fakat;

 

3. resimdeki Enable Tuşuna bastığınızda , Connecting yazıyor ve bekliyorsa yani 4. resimdeki sayfa gelmiyorsa Disable’ye basın ve Properties’e tıklayın ve “Restrict the size of the first ISAKMP packet sent” seçeneğini seçin. Şimdi tekrar deneyin. Muhtemelen sorun çözülecektir. İlgili ayara ait resim aşağıdaki gibidir.

sonicwall global vpn client kurulumu 6

Buna rağmen hala sorun çözülmediyse,

 

Önce modeminizi restart edin yine olmaz ise, Modeminizin WAN ayarlarında MTU değerini 1492 yerine 1500 yapıp tekrar deneyin. Yine olmadıysa,

 

Bu sefer bağlanmak istediğiniz firewall cihazınızın arayüzüne girip (sadece bir kullanıcı bağlanamıyor olsa bile), Network Menüsü altında Settings’e veya Network Menüsü altında Interface’ye girin ve “Fragment non-VPN outbound packets larger than this Interface’s MTU” seçeneğini seçin. Yine olmaz ise burada bulunan MTU değerini 1500 yapın ve tekrar deneyin.

sonicwall global vpn client kurulumu 7

 

Olmaz ise firewallınızın Vpn sekmesinin altında bulunan Advanced menüsüne girin ve  “Enable Fragmented Packet Handling” seçeneğinin seçili olduğundan emin olun. Yine olmaz ise firewall’ı restart edin.

 

 

 

 

Sonicwall Global Vpn Client, Global Vpn Client Download, ISAKMP Error, Isakmp Global Vpn Client hatası, Sonicwall Global Vpn Client İndir, Sonicwall, Vpn, Client, Programı


Bu Yazıyı Yararlı Bulduysanız


Katkıda Bulunmak İçin Tıklayın !Yazar : Tuncay Eser
Yukarı Çık