Windows 8 ve 8.1 de yerleşik olarak gelen OneDrive, eşitleme (sync) yapmıyorsa ve yeni oluşturduğunuz dosyalarınız “beklemede” şeklinde kalmış ve ilerlemiyorsa bunun için yapmanız gereken şey;

Başlat > Ayarlar’dan OneDrive Ayarlarına gidin ve Eşitleme Seçeneğini kontrol edin. Zaten aktif ise veya drive kotanız bitmemiş ise,

Başlat – Ayarlar – Hesaplar – altında bulunan ve aynı zamanda mail adresiniz olan hesabınızın bağlantısını kaldırın. Akabinde size yerel kullanıcı oluşturma sayfasına yönlendirecek. İleri diyerek bu yerel hesabınızı etkin hale getirin.

Şimdi yerel hesabınız ile oturum açın ve yerleşik olan OneDrive uygulamasını açın. Ve size mail adresinizi soracak az önce bağlantısını kaldırdığımız mail adresimizi yazıp ileri dedikten sonra bu mail adresini hesap olarak kullanmaya geçmek için “Geç”e tıklayın. Böylelikle mail adresimizi hesap adı olarak kullanmaya devam etmiş ve OneDrive ile ilişkilendirmiş olacağız.Hepsi bu kadar.

Artık OneDrive’nız mevcut verilerinizi yeniden indirmeden zaten halihazırda bulunan OneDrive klasörünüzü, bulutta bulunan dosyalarla kıyaslama yaparak yeniden işaretleyecek ve eskisi gibi düzgün çalışacak.


Bu Yazıyı Yararlı Bulduysanız


Katkıda Bulunmak İçin Tıklayın !Yazar : Tuncay Eser
Yukarı Çık