Lenovo Bilgisayarınız ile herşey yolundayken birgün bilgisayarınızı açmak istediğinizde Lenovo yazısında kalıyor ve açılmıyorsa veya windows 10 güncelleme yaptıktan sonra yeniden başlattığında Lenovo yazısı ekrana çıktığında öylece kalıyor ve saatlerce de bekleseniz ilerlemiyorsa ve bunlarla birlikte bilgisayarınızı usb bellek ile bile başlatamıyorsanız yapmanız gerken şey şudur:

 

Bios ayarlarına girin ve Genelde “security” sekmesinde bulunan ” Lenovo System Engine” bölümünü bulup “Disable” yapın.

Ve Artık bilgisayarınız açılacak. Böyle bir menü yoksa;

 

Böyle bir menü yok ise ve Lenovo yazısında kalıyorsa veya Lenovo yazısı gelip bir müddet bekledikten sonra tekrar re start olup tekrar Lenovo yazısında bekleyip döngü oluşuyorsa,

HARD DISK’iniz arızalı olma ihtimali yüksektir. Hard disk durduk yere arızalabileceği gibi genelde ani elektrik kesintileri, darbe çarpma gibi durumlardan dolayı daha sık bozulmaktadır. Bu durumda yeni bir hard disk ile değişim yapılıp Windows’un yeniden kurulmasıyla işlem tamamlanır. İçerisinde önemli bilgiler datalar var ise kurtarılmaya çalışılır.

 

 

Etiketler: Bilgisayar Lenovo yazısında kalıyor, lenovo açılış ekranında kalıyor, pc lenovo yazısında donuyor, lenovo yazısından sonra ilerlemiyor, dizüstü açıldığında lenovo yazısında kalıyor, Lenovo açılmama çözümü, bilgisayarım lenovo logosundan sonra kitleniyor problemlerinin çözümü.


Bu Yazıyı Yararlı Bulduysanız


Katkıda Bulunmak İçin Tıklayın !Yazar : Tuncay Eser
Yukarı Çık