Autocad çok yavaş çalışıyorsa veya çalışırken kasılıyorsa komut v.s girdiğinizde donuyor kilitleniyorsa aşağıda bahsedeceğim çözüm önerisi işinize yarayabilir.

 

 

Bütün ayarlarını ve dosyalarını resetlemek anlamsız yavaşlamalara çözüm oluyor. Bunun için bilgisayarınızda yeni bir kullanıcı oluşturun ve o kullanıcı ile oturum açıp Autocad’i bir kere çalıştırın ve kapatın. Ardından yeni kullanıcıdayken c:/users/ “kullanıcı adınız” / appdata / local > dizininde Ve c:/users/ “kullanıcı adınız” / appdata / roaming> dizininde bulunan Autodesk klasörlerini kopyalayın. C sürücüsüne gidip bunları yapıştırın. Ayrı klasörlere ayrı ayrı yapıştırın

 

Şimdi eski kullanıcınıza geçin ve az önce C’ye attığınız bu autodesk klasörlerini kopyalayın… şimdi c:/users/ “kullanıcı adınız” / appdata / local ve roaming klasörlerinde bulunan autodesk klasörlerini silin ve buralara az önce kopyaladığımız yenilerini yapıştırın. Hepsi bu kadar .

 

Tabi bu işlemden sonra autocad ile ilgili ayarlarınız veya lispleriniz felan varsa hepsi silinecektir. Fakat autocad eskiye göre çok daha hızlı çalışacaktır.

 

Özet: Yeni bir kullanıcı açıp temiz olan bu kullanıcıya ait appdata/local ve appdata/roaming altındaki autodesk klasörlerini alıyoruz. Eski kullanıcımıza geçip oradaki appdata/local ve appdata/roaming altındaki eski autodesk klasörlerini silip bu yenilerini koyuyoruz.

 

Etiketler: Autocad yavaşlık problemi, autocad kasma sorunu


Bu Yazıyı Yararlı Bulduysanız


Katkıda Bulunmak İçin Tıklayın !Yazar : Tuncay Eser
Yukarı Çık